Croatia Croatia F19 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Marko Djokovic [WC]
Andre Biro [q]
00:00
1st round
Marc Giner [1]
Flemming Peters [q]
00:00
1st round
Davide Melchiorre
Javier Marti [q]
00:00
1st round
Duje Kekez [7]
Maciej Smola [q]
00:00
1st round
Tim Nekic [6]
Mikolaj Jedruszczak [q]
00:00
1st round
Blaz Bizjak [q]
Robert Rumler [q]
00:00
1st round
Andre Da Matta Machado Fernandes [WC]
Tomislav Draganja [q]
France France F20 / atp single / Carpet sets 1 2 3 4 5
00:00
2nd round
Sebastien Boltz [7]
Hugo Grenier [WC]
00:00
2nd round
Antoine Walch [q]
Florian Fallert
Italy Italy F33 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
2nd round
Johan Sebastien Tatlot [4]
Luca Pancaldi
12:10
1st round
Walter Trusendi [1]
Francesco Moncagatto [q]
12:10
1st round
Nicola Ghedin
Simone Roncalli [WC]
12:10
1st round
Riccardo Bonadio
Omar Giacalone [8]
12:10
1st round
Lorenzo Sonego [WC]
Pietro Rondoni
12:10
1st round
Julian Ocleppo [q]
Francois-Arthur Vibert [7]
13:40
1st round
Yannick Maden [5]
Fabio Mercuri [q]
13:40
1st round
Francesco Garzelli
Matteo Fago
13:40
1st round
Lorenzo Frigerio
Tak Khunn Wang [2]
13:40
1st round
Ferdinando Bonuccelli
Elliot Carnello [WC]
13:40
1st round
Maxime Janvier
Goncalo Oliveira
Morocco Kenitra Challenger / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Julien Obry [q]
Gerard Granollers
00:00
1st round
David Vega Hernandez [q]
Yassine Idmbarek [WC]
00:00
1st round
Adam Pavlasek
Sandro Ehrat [q]
00:00
1st round
Anton Zaitsev [q]
Damir Dzumhur [2]
12:00
1st round
Inigo Cervantes
Lamine Ouahab [WC]
12:00
1st round
Matteo Viola [6]
Rui Machado
12:00
1st round
Aljaz Bedene [4]
Mohamed Safwat
12:00
1st round
Jordi Samper-Montana
Enrique Lopez-Perez
12:00
1st round
Henri Laaksonen
Lucas Pouille [7]
12:00
1st round
Yannik Reuter
Daniel Gimeno-Traver [3]
12:00
1st round
Aslan Karatsev
Mathias Bourgue
12:00
1st round
Kimmer Coppejans
Hans Podlipnik-Castillo
Malaysia Kuala Lumpur / atp single / I. hard sets 1 2 3 4 5
07:00
1st round
Go Soeda
Kento Takeuchi [q]
07:00
1st round
Omar Jasika [WC]
Rajeev Ram
09:00
1st round
James Ward [q]
Philipp Petzschner [q]
09:00
1st round
Gregoire Burquier
Pablo Andujar [7]
11:00
1st round
Philipp Oswald [q]
Jarkko Nieminen
13:00
1st round
Bernard Tomic
Pierre-Hugues Herbert
15:00
1st round
Marinko Matosevic
Nick Kyrgios [8]
USA Napa Challenger / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
20:00
1st round
Marcos Baghdatis [3]
Marcos Giron [WC]
20:00
1st round
Rhyne Williams
Jordan Thompson
20:00
1st round
James Mcgee
Elias Ymer
20:00
1st round
Ryan Harrison
Jared Donaldson
20:00
1st round
Tennys Sandgren [PR]
Michael Russell [6]
20:00
1st round
Matt Reid
John Millman [PR]
20:00
1st round
Alex Bolt
Peter Polansky [5]
20:00
1st round
Dennis Novikov [WC]
Matt Seeberger [WC]
France Orleans Challenger / atp single / I. hard sets 1 2 3 4 5
11:00
1st round
Paul-Henri Mathieu [7]
Ante Pavic
11:00
1st round
Philipp Kohlschreiber [1WC]
Tim Puetz
11:00
1st round
Alexander Kudryavtsev
Laurent Lokoli [WC]
11:00
1st round
Martin Fischer
Michael Lammer [q]
11:00
1st round
Ruben Bemelmans
Nicolas Mahut [8]
11:00
1st round
Norbert Gombos
Andreas Beck
11:00
1st round
Jiri Vesely [3]
Artem Sitak [q]
11:00
1st round
Gregoire Barrere [q]
Kenny de Schepper
19:20
1st round
Denis Matsukevitch [q]
Dustin Brown
20:40
1st round
David Guez
Ilija Bozoljac
Colombia Pereira Challenger / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Giovanni Lapentti
Wilson Leite [q]
00:00
1st round
Joao Souza [5]
Jose Hernandez [q]
00:00
1st round
Ivan Endara [q]
Kevin King
00:00
1st round
Juan Pablo Patino-Samudio [q]
Guido Pella [7]
17:30
1st round
Alejandro Gonzalez [4]
Hugo Dellien
17:30
1st round
Victor Estrella [1]
Nicolas Jarry
17:30
1st round
Horacio Zeballos [6]
Christian Lindell
17:30
1st round
Nikola Mektic
Paolo Lorenzi [3]
17:30
1st round
Andres Molteni
Daniel Elahi Galan Riveros [WC]
17:30
1st round
Agustin Velotti
Alejandro Falla [2WC]
17:30
1st round
Toni Androic
Marco Trungelliti
17:30
1st round
Gonzalo Lama
Austin Krajicek [8]
17:30
1st round
Juan Ignacio Londero
Gonzalo Escobar [SE]
Brazil Porto Alegre Challenger / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Facundo Bagnis [3]
Caio Zampieri [q]
00:00
1st round
Gianni Mina
Tiago Lopes [q]
00:00
1st round
Joao Lucas Magalhaes Hueb De Menezes [q]
Ricardo Hocevar
15:00
1st round
Carlos Berlocq [1]
Andrea Collarini
15:00
1st round
Adrian Sikora
Fabricio Neis [WC]
15:00
1st round
Fabiano De Paula
Richard Becker
15:00
1st round
Guido Andreozzi [6]
Ivo Klec
15:00
1st round
Darian King
Jose Pereira
15:00
1st round
Marcelo Zormann Da Silva [WC]
Christian Garin
20:00
1st round
Nicolas Kicker
Diego Sebastian Schwartzman [2]
20:40
1st round
Andre Ghem
Facundo Arguello [4]
Portugal Portugal F7 / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Goncalo Pereira [WC]
Edan Leshem [q]
00:00
1st round
Samuel Ribeiro Navarrete [q]
Alex Molina [WC]
00:00
1st round
Andres Artunedo Martinavarr [5]
Ben Fatael [q]
00:00
1st round
Thomas Brechemier [q]
Andre Gaspar Murta [6]
00:00
1st round
Viktor Durasovic [q]
Quentin Halys
00:00
1st round
Nuno Deus [q]
Alexandre Muller [q]
00:00
1st round
Pablo Vivero Gonzalez [q]
Ricardo Villacorta-Alonso
Serbia Serbia F14 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Dejan Katic [7]
Bogdan Djurdjevic
00:00
1st round
Dejan Katic [7]
Bogdan Djurdjevic
00:00
1st round
Tomislav Jotovski [8]
Danail Tarpov [q]
00:00
1st round
Tomislav Jotovski [8]
Danail Tarpov [q]
00:00
1st round
Jules Marie [1]
Luka Ilic [q]
00:00
1st round
Jules Marie [1]
Luka Ilic [q]
00:00
1st round
Medy Chettar
Besir Durguti [WC]
00:00
1st round
Medy Chettar
Besir Durguti [WC]
00:00
1st round
Andrei Cociasu
Dusan Vukicevic [WC]
00:00
1st round
Andrei Cociasu
Dusan Vukicevic [WC]
00:00
1st round
Nerman Fatic
Miki Jankovic [4Q]
00:00
1st round
Nerman Fatic
Miki Jankovic [4Q]
00:00
1st round
Viktor Filipenko
Gleb Sakharov [2]
00:00
1st round
Viktor Filipenko
Gleb Sakharov [2]
00:00
1st round
Laslo Djere [3]
Dragos Dima
00:00
1st round
Laslo Djere [3]
Dragos Dima
00:00
1st round
Marcel Waloch [q]
Dimitar Grabul
00:00
1st round
Marcel Waloch [q]
Dimitar Grabul
00:00
1st round
Leon Schutt [q]
Marko Tepavac [5]
00:00
1st round
Leon Schutt [q]
Marko Tepavac [5]
00:00
1st round
Filip Grbic [WC]
Matej Sabanov
00:00
1st round
Filip Grbic [WC]
Matej Sabanov
00:00
1st round
Stefan Roganovic [WC]
Petar Conkic [q]
00:00
1st round
Stefan Roganovic [WC]
Petar Conkic [q]
00:00
1st round
Luka Sucevic [q]
Jan Kuncik
00:00
1st round
Luka Sucevic [q]
Jan Kuncik
09:30
1st round
Stefan Micov
Dominik Suc
09:30
1st round
Stefan Micov
Dominik Suc
11:00
1st round
Shendrit Deari [q]
Ivan Sabanov
11:00
1st round
Shendrit Deari [q]
Ivan Sabanov
12:30
1st round
Pietro Licciardi
Ivan Bjelica [6]
12:30
1st round
Pietro Licciardi
Ivan Bjelica [6]
China Shenzhen / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
07:00
1st round
Gilles Muller
Marco Chiudinelli
07:00
1st round
Maximo Gonzalez
Andreas Seppi [8]
07:00
1st round
Lukas Lacko
Evgeny Donskoy
07:00
1st round
Bowen Ouyang [q]
Santiago Giraldo [6]
09:00
1st round
Vasek Pospisil [7]
Teimuraz Gabashvili
09:00
1st round
Samuel Groth
James Duckworth
09:00
1st round
Martin Klizan [q]
Viktor Troicki [q]
11:00
1st round
Egor Gerasimov [WC]
Thanasi Kokkinakis [q]
13:30
1st round
Gilles Simon [5]
Richard Berankis
Romania Sibiu Challenger / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
09:00
1st round
Tudor Sulea [WC]
Grzegorz Panfil [q]
10:00
1st round
Potito Starace [7]
Lucian Gheorghe [WC]
10:00
1st round
Victor Crivoi
Victor Hanescu [5]
10:00
1st round
Andrea Arnaboldi
Adrian Ungur [4]
10:00
1st round
Jaroslav Pospisil
Marius Copil
10:00
1st round
Aldin Setkic
Marco Cecchinato [8]
10:00
1st round
Peter Torebko
Vlad Victor Cornea [WC]
10:00
1st round
Jonathan Eysseric
Albert Montanes [2]
10:00
1st round
Tomislav Brkic
Artem Smirnov
10:00
1st round
Blaz Rola [1]
Radu Albot
10:00
1st round
Marton Fucsovics [6]
Jozef Kovalik
10:00
1st round
Nikoloz Basilashvili
Flavio Cipolla
10:30
1st round
Pere Riba [3]
Michael Linzer [q]
12:00
1st round
Antonio Veic
Miljan Zekic [q]
13:30
1st round
Jason Murray Kubler
Marek Semjan [q]
Spain Spain F28 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Borja Rodriguez Manzano [WC]
Matthew Short
00:00
1st round
Ricardo Ojeda Lara [6]
Igor Zubov [q]
00:00
1st round
Alexis Musialek [4]
Daniel Masur
00:00
1st round
Oriol Roca Batalla [1]
Eduard Esteve Lobato
00:00
1st round
Jean-Marc Werner
Arkadiusz Kocyla
00:00
1st round
Ivan Gomez Mantilla [q]
Oscar Mesquida Berg [q]
00:00
1st round
David Perez Sanz [7]
Pedro Dominguez Alonso [q]
00:00
1st round
Hassan Ndayishimiye
Miguel Semmler
00:00
1st round
Christian Plattes [q]
Juan Lizariturry [5]
00:00
1st round
Zhizhen Zhang [q]
Marc Garcia-Roman
00:00
1st round
Ivan Gakhov
Sergio Martos Gornes
00:00
1st round
Jaume Pla Malfeito
Javier Amantegui [LL]
00:00
1st round
Bruce Strachan [q]
Juan-Samuel Arauzo-Martinez [8]
00:00
1st round
Juan Pablo Canas Garcia [WC]
Pedro Cachin [3]
00:00
1st round
Javier Ladron De Guevara Hi [WC]
Adria Mas Mascolo [q]
00:00
1st round
Gonzalo Chaves Marcos [WC]
Antal Van Der Duim [2]
Turkey Turkey F33 / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Andrei Ciumac
Richard Gabb [5]
00:00
1st round
Dzmitry Zhyrmont [3]
Vadym Ursu [LL]
00:00
1st round
Andrei Plotniy
Fabien Reboul [q]
00:00
1st round
Anil Yuksel [WC]
Nigmat Shofayziev
00:00
1st round
Tinotenda Chanakira [WC]
Hiroyasu Ehara
00:00
1st round
Issam Al Taweel
Katsuki Nagao [q]
00:00
1st round
Sefa Suluoglu [WC]
Ricardo Rodriguez-Pace [2]
00:00
1st round
Peter Goldsteiner
Andrei Stefan Apostol [q]
00:00
1st round
Ramkumar Ramanathan [1]
Scott Browne [WC]
00:00
1st round
Adrian Bodmer
Duck Hee Lee [7]
00:00
1st round
Matija Pecotic [8]
Oscar Hernandez [q]
00:00
1st round
Young Seok Kim
Ren Nakamura [LL]
00:00
1st round
Benjamin Bonzi [q]
Markos Kalovelonis
00:00
1st round
Yvo Panak [q]
Peter Heller [4]
00:00
1st round
Dmytro Badanov [6]
Jumpei Yamasaki [q]
00:00
1st round
Robbie Ridout [q]
Jack Carpenter
Morocco Kenitra Challenger / atp double / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Alessio di Mauro/Gianluca Naso
Hans Podlipnik-Castillo/Stefano Travaglia
00:00
1st round
Sandro Ehrat/Henri Laaksonen
Adrian Menendez-Maceiras/Matwe Middelkoop [2]
Malaysia Kuala Lumpur / atp double / I. hard sets 1 2 3 4 5
12:00
1st round
Jurgen Melzer/Philipp Petzschner [WC]
Pablo Cuevas/Santiago Gonzalez
France Orleans Challenger / atp double / I. hard sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Olivier Charroin/Alessandro Motti [PR]
Andrey Kuznetsov/Alexander Zverev
00:00
1st round
Kenny de Schepper/Fabrice Martin [WC]
Ante Pavic/Franco Skugor
00:00
1st round
Ruben Bemelmans/Vincent Millot [WC]
James Cerretani/Andreas Siljestrom
00:00
1st round
Ken Skupski/Neal Skupski [1]
Marcus Daniell/Artem Sitak
00:00
1st round
Enzo Couacaud/Laurent Lokoli [WC]
Thomaz Bellucci/Andre Sa
00:00
1st round
Jonathan Erlich/Philipp Marx [3]
Norbert Gombos/Jiri Vesely
00:00
1st round
Andreas Beck/Tim Puetz
Martin Emmrich/Gero Kretschmer [4]
China Shenzhen / atp double / Hard sets 1 2 3 4 5
10:00
1st round
Maximo Gonzalez/Juan Monaco
Santiago Giraldo/Michael Venus
11:00
1st round
Jean-Julien Rojer/Horia Tecau [1]
Colin Fleming/Robert Lindstedt
Romania Sibiu Challenger / atp double / Clay sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Tomislav Brkic/Aldin Setkic
Jason Murray Kubler/Danilo Petrovic
00:00
1st round
Karol Beck/Igor Zelenay
Radu Albot/Stephan Fransen [2]
00:00
1st round
Potito Starace/Adrian Ungur [1]
Lucian Gheorghe/Tudor Sulea [WC]
00:00
1st round
Patrick Grigoriu/Costin Paval
Roman Jebavy/Jaroslav Pospisil [3]
00:00
1st round
Nikoloz Basilashvili/Miljan Zekic
Marco Cecchinato/Flavio Cipolla
00:00
1st round
Jonathan Eysseric/Pere Riba [4]
Marcin Gawron/Grzegorz Panfil
00:00
1st round
Alexandru-Daniel Carpen/Marius Copil
Bogdan Ionut Apostol/Andrei Patrui [WC]