INFO: click on player name to show detailed player statistics
Gaia Squarcialupi vs. Aleksandra Pitak - H2H matches
08.10.18 | qual. | Aleksandra Pitak | Gaia Squarcialupi | 6-2, 6-1 | match details | Sharm El | Hard |
Gaia Squarcialupi form & Aleksandra Pitak form
Gaia Squarcialupi - last matches
W15 Heraklion - Clay | ||||
20.03.24 1st round | vs. Sapfo Sakellaridi | 4-6, 1-6 | match details | |
W15 Heraklion - Clay | ||||
07.03.24 2nd round | vs. Ksenia Zaytseva | 3-6, 1-6 | match details | |
06.03.24 1st round | vs. Margherita Marcon | 6-3, 6-0 | match details | |
W25 Nairobi - Clay | ||||
20.12.23 2nd round | vs. Lucie Nguyen Tan | 4-6, 7-69, 2-6 | match details | |
19.12.23 1st round | vs. Amanda Carolina Nava Elkin | 6-1, 6-1 | match details | |
18.12.23 qual. | vs. Divine Dasam Nweke | 6-1, 6-2 | match details | |
17.12.23 q 1 | vs. Farah Fernandez | 6-0, 6-0 | match details | |
W25 Nairobi - Clay | ||||
12.12.23 1st round | vs. Jia-Jing Lu | 0-6, 3-6 | match details | |
11.12.23 qual. | vs. Shana Martin Mao | 6-4, 6-0 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
16.11.23 2nd round | vs. Marion Viertler | 1-6, 4-6 | match details | |
15.11.23 1st round | vs. Valerija Maija Kargina | 6-1, 6-1 | match details | |
14.11.23 q 2 | vs. Monika Wojcik | 7-5, 6-1 | match details | |
14.11.23 qual. | vs. Mirjana Jovanovic | 2-6, 6-3, 12-10 | match details | |
12.11.23 q 1 | vs. Defne Aslanbas | 6-1, 6-1 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
10.11.23 1/4 | vs. Valeriya Yushchenko | 1-6, 2-6 | match details | |
09.11.23 2nd round | vs. Dia Evtimova | 6-0, 2-1, Dia Evtimova - retired | match details | |
08.11.23 1st round | vs. Manca Pislak | 7-62, 6-2 | match details | |
W15 Heraklion - Clay | ||||
18.10.23 1st round | vs. Milana Zhabrailova | 6-4, 5-7, 2-6 | match details | |
17.10.23 qual. | vs. Anna Lena Ebster | 6-4, 3-6, 10-5 | match details | |
16.10.23 q 2 | vs. Katerina Petrova | 6-2, 6-2 | match details | |
W15 Sibenik - Clay | ||||
04.10.23 1st round | vs. Dimitra Pavlou | 3-6, 2-6 | match details | |
W40 Skopje - Clay | ||||
11.09.23 qual. | vs. Merel Hoedt | 6-4, 5-7, 3-6 | match details | |
10.09.23 q 1 | vs. Jana Bozinovska | 6-2, 6-1 | match details | |
W15 Fiano - Clay | ||||
06.09.23 1st round | vs. Anastasia Piangerelli | 6-74, 6-4, 3-6 | match details | |
W15 Brasov - Clay | ||||
31.08.23 2nd round | vs. Jana Bojovic | 2-6, 7-65, 1-6 | match details | |
29.08.23 1st round | vs. Gloria Ceschi | 6-4, 3-6, 6-4 | match details | |
W15 Brasov - Clay | ||||
23.08.23 2nd round | vs. Laia Petretic | 6-4, 4-6, 1-6 | match details | |
21.08.23 1st round | vs. Bojana Marinkovic | 6-3, 4-6, 7-66 | match details | |
W25 Osijek - Clay | ||||
07.08.23 q 2 | vs. Victoria Kan | 4-6, 1-6 | match details | |
06.08.23 q 1 | vs. Sara Mikaca | 6-4, 6-4 | match details |
Aleksandra Pitak - last matches
W25 Prerov - Clay | ||||
21.09.20 q 1 | vs. Qinwen Zheng | 2-6, 1-6 | match details | |
W25 Frydek - Clay | ||||
13.09.20 q 1 | vs. Lucie Petruzelova | 1-6, 6-4, 6-10 | match details | |
W25 Prague - Clay | ||||
06.09.20 q 1 | vs. Emily Seibold | 0-6, 0-6 | match details | |
W25 Sunderland - I. hard | ||||
23.02.20 q 1 | vs. Danielle Daley | 6-73, 7-5, 10-12 | match details | |
W25 Glasgow - I. hard | ||||
16.02.20 q 1 | vs. Katy Dunne | 2-6, 0-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
22.11.19 1/4 | vs. Anna Morgina | 3-6, 3-6 | match details | |
21.11.19 2nd round | vs. Linnea Malmqvist | 7-5, 2-6, 6-4 | match details | |
20.11.19 1st round | vs. Kamila Kerimbayeva | 6-75, 6-4, 6-1 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
13.11.19 1st round | vs. Valentina Ryser | 6-74, 4-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
06.11.19 1st round | vs. Valeriya Olyanovskaya | 2-6, 7-65, 2-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
10.10.19 2nd round | vs. Martina Pradova | 2-6, 6-3, 4-6 | match details | |
08.10.19 1st round | vs. Sarah Pang | 6-0, 6-2 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
05.10.19 1/2 | vs. Dasha Ivanova | 6-1, 2-6, 2-6 | match details | |
04.10.19 1/4 | vs. Taylor Cataldi | 6-2, 7-64 | match details | |
03.10.19 2nd round | vs. Romana Cisovska | 6-2, 6-3 | match details | |
02.10.19 1st round | vs. Minami Akiyama | 6-2, 6-1 | match details | |
W25 Roehampton - Hard | ||||
24.09.19 1st round | vs. Greta Arn | 1-6, 0-6 | match details | |
23.09.19 q 1 | vs. Amelia Rajecki | 7-5, 6-3 | match details | |
23.09.19 qual. | vs. Emily Appleton | 4-6, 6-2, 10-4 | match details | |
W25 Roehampton - Hard | ||||
16.09.19 q 1 | vs. Amarni Banks | 1-6, 2-6 | match details | |
W15 Cancun - Hard | ||||
31.08.19 1/2 | vs. Emilie Lindh Gallagher | 6-3, 2-6, 3-6 | match details | |
30.08.19 1/4 | vs. Anastasia Sysoeva | 6-2, 6-1 | match details | |
29.08.19 2nd round | vs. Ramona Mataruga | 6-3, 7-64 | match details | |
28.08.19 1st round | vs. Dylan Cline | 6-0, 6-2 | match details | |
W15 Cancun - Hard | ||||
25.08.19 fin | vs. Fernanda Contreras Gomez | 3-6, 3-6 | match details | |
24.08.19 1/2 | vs. Eri Shimizu | 7-65, 4-6, 6-4 | match details | |
23.08.19 1/4 | vs. Stacey Fung | 6-4, 6-3 | match details | |
22.08.19 2nd round | vs. Natalie Johnson | 6-2, 6-1 | match details | |
21.08.19 1st round | vs. Jane Wasserson | 6-3, 6-4 | match details | |
W15 Cancun - Hard | ||||
15.08.19 2nd round | vs. Ramona Mataruga | 6-75, 6-2, 3-6 | match details |