INFO: click on player name to show detailed player statistics
Isabella Shinikova vs. Andreea Mitu - H2H matches
08.09.14 | 1st round | Andreea Mitu | Isabella Shinikova | 4-6, 7-5, 6-4 | match details | Sofia | Clay |
02.07.12 | 1st round | Andreea Mitu | Isabella Shinikova | 6-4, 6-3 | match details | Denain | Clay |
19.03.12 | 1/2 | Isabella Shinikova | Andreea Mitu | 6-2, 7-5 | match details | La Marsa | Clay |
Isabella Shinikova form & Andreea Mitu form
Isabella Shinikova - last matches
W15 Monastir - Hard | ||||
28.03.24 2nd round | vs. Johanna Silva | 3-6, 2-6 | match details | |
27.03.24 1st round | vs. Olivia Carneiro | 6-3, 6-3 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
21.03.24 2nd round | vs. Arlinda Rushiti | 7-5, 4-6, 3-6 | match details | |
20.03.24 1st round | vs. Chiara Girelli | 6-3, 6-4 | match details | |
W35 Solarino - Carpet | ||||
12.03.24 1st round | vs. Martyna Kubka | 3-6, 6-3, 6-72 | match details | |
W35 Solarino - Carpet | ||||
05.03.24 1st round | vs. Georgia Pedone | 6-74, 2-6 | match details | |
W50 Pretoria - Hard | ||||
27.02.24 1st round | vs. Nahia Berecoechea | 5-7, 1-6 | match details | |
W50 Pretoria - Hard | ||||
22.02.24 1/4 | vs. Guiomar Zuleta De Reales | 4-6, 3-6 | match details | |
21.02.24 2nd round | vs. Ekaterina Reyngold | 6-74, 6-0, 6-3 | match details | |
20.02.24 1st round | vs. Alexandra Osborne | 6-2, 7-5 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
10.02.24 1/4 | vs. Ylena In-Albon | 6-77, 2-6 | match details | |
08.02.24 2nd round | vs. Cagla Buyukakcay | 5-7, 6-2, 6-4 | match details | |
07.02.24 1st round | vs. Martha Matoula | 6-3, 4-6, 6-3 | match details | |
W35 Sharm - Hard | ||||
31.01.24 1st round | vs. Ekaterina Shalimova | 4-6, 6-74 | match details | |
W50 Antalya - Clay | ||||
18.01.24 3rd round | vs. Angela Fita Boluda | 3-6, 6-74 | match details | |
17.01.24 2nd round | vs. Alexandra Shubladze | 6-2, 6-2 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
12.01.24 3rd round | vs. Andrea Lazaro Garcia | 7-5, 6-3 | match details | |
12.01.24 1/4 | vs. Anastasiya Soboleva | 3-6, 4-6 | match details | |
11.01.24 2nd round | vs. Alina Granwehr | 6-1, 6-4 | match details | |
W100 Dubai - Hard | ||||
08.12.23 1/4 | vs. Nigina Abduraimova | 6-77, 2-6 | match details | |
07.12.23 2nd round | vs. Viktoria Hruncakova | 7-65, 1-6, 6-3 | match details | |
05.12.23 1st round | vs. Lola Radivojevic | 6-1, 6-2 | match details | |
04.12.23 qual. | vs. Diletta Cherubini | 6-1, 6-1 | match details | |
W25 Solarino - Carpet | ||||
18.11.23 1/2 | vs. Linda Klimovicova | 1-6, 4-6 | match details | |
17.11.23 1/4 | vs. Samira De Stefano | 6-1, 2-6, 6-0 | match details | |
16.11.23 2nd round | vs. Ayumi Koshiishi | 7-5, 5-7, 6-2 | match details | |
14.11.23 1st round | vs. Melania Delai | 6-3, 6-3 | match details | |
W25 Monastir - Hard | ||||
01.11.23 1st round | vs. Eliessa Vanlangendonck | 3-6, 7-5, 2-6 | match details | |
W25 Loule - Hard | ||||
27.10.23 2nd round | vs. Sarah Iliev | 3-6, 5-7 | match details | |
25.10.23 1st round | vs. Stephanie Judith Visscher | 6-4, 7-5 | match details |
Andreea Mitu - last matches
Antalya - Clay | ||||
24.03.24 q 1 | vs. Elena Gabriela Ruse | 2-6, 7-5, 3-6 | match details | |
W35 Alaminos - Clay | ||||
22.03.24 1/4 | vs. Despina Papamichail | 2-6, 0-6 | match details | |
20.03.24 2nd round | vs. Vera Zvonareva | Vera Zvonareva - walk over | match details | |
19.03.24 1st round | vs. Kristina Mladenovic | 5-0, Kristina Mladenovic - retired | match details | |
W35 Alaminos - Clay | ||||
13.03.24 1st round | vs. Andrea Lazaro Garcia | 5-7, 3-6 | match details | |
W50 Macon - I. hard | ||||
27.02.24 1st round | vs. Silvia Ambrosio | 4-6, 1-6 | match details | |
Cluj-Napoca - I. hard | ||||
06.02.24 1st round | vs. Anastasija Sevastova | 2-6, 3-6 | match details | |
Melbourne - Hard | ||||
09.01.24 q 1 | vs. Talia Gibson | 3-6, 6-1, 2-6 | match details | |
Angers - I. hard | ||||
07.12.23 2nd round | vs. Erika Andreeva | 2-6, 5-7 | match details | |
06.12.23 1st round | vs. Anastasiya Soboleva | 4-6, 6-3, 7-5 | match details | |
03.12.23 qual. | vs. Lois Boisson | 7-5, 6-4 | match details | |
W60 Trnava - I. hard | ||||
30.11.23 2nd round | vs. Elena Milovanovic | 2-6, 3-6 | match details | |
28.11.23 1st round | vs. Renata Jamrichova | 6-3, 4-6, 6-4 | match details | |
W100 Valencia - Clay | ||||
25.11.23 1/2 | vs. Viktoriya Tomova | 2-6, 1-6 | match details | |
24.11.23 1/4 | vs. Irene Burillo Escorihuela | 6-3, 6-77, 6-2 | match details | |
23.11.23 2nd round | vs. Oceane Dodin | 7-612, 6-2 | match details | |
22.11.23 1st round | vs. Ruth Roura Llaverias | 6-0, 6-3 | match details | |
W25 Heraklion - Clay | ||||
14.11.23 1st round | vs. Aurora Zantedeschi | 6-1, 2-6, 4-6 | match details | |
W40 Heraklion - Clay | ||||
10.11.23 1/4 | vs. Ekaterina Makarova (1996) | 6-75, 2-6 | match details | |
09.11.23 2nd round | vs. Tena Lukas | 6-2, 6-3 | match details | |
08.11.23 1st round | vs. Elena Korokozidi | 6-2, 5-7, 6-3 | match details | |
W40 Heraklion - Clay | ||||
01.11.23 1st round | vs. Anca Alexia Todoni | 2-6, 6-76 | match details | |
W25 Heraklion - Clay | ||||
29.10.23 fin | vs. Irina Maria Bara | 2-6, 1-6 | match details | |
28.10.23 1/2 | vs. Diane Parry | 6-1, 6-2 | match details | |
27.10.23 1/4 | vs. Leonie Kung | 7-5, 6-77, 7-5 | match details | |
26.10.23 2nd round | vs. Ilinca Dalina Amariei | 6-4, 6-2 | match details | |
25.10.23 1st round | vs. Suana Tucakovic | 6-0, 6-1 | match details | |
W25 Seville - Clay | ||||
11.10.23 2nd round | vs. Lois Boisson | 1-6, 4-6 | match details | |
10.10.23 1st round | vs. Cristina Dinu | 4-6, 6-1, 7-64 | match details | |
W40 Lisbon - Clay | ||||
05.10.23 2nd round | vs. Alice Rame | 5-7, 4-6 | match details |