INFO: click on player name to show detailed player statistics
Lena Papadakis vs. Lisa Ponomar - H2H matches
13.08.18 | q 2 | Lena Papadakis | Lisa Ponomar | 6-1, 6-1 | match details | Leipzig | Clay |
Lena Papadakis form & Lisa Ponomar form
Lena Papadakis - last matches
W50 Macon - I. hard | ||||
29.02.24 2nd round | vs. Anastasia Tikhonova | 7-5, 0-6, 1-6 | match details | |
28.02.24 1st round | vs. Nina Radovanovic | 6-4, 3-6, 6-4 | match details | |
26.02.24 qual. | vs. Veronika Podrez | 6-2, 6-3 | match details | |
25.02.24 q 1 | vs. Thessy Ntondele Zinga | 6-4, 6-4 | match details | |
W75 Altenkirchen - Carpet | ||||
11.02.24 q 1 | vs. Angelina Wirges | 6-2, 6-75, 3-6 | match details | |
W50 Indore - Hard | ||||
31.01.24 1st round | vs. Naiktha Bains | 6-4, 3-6, 4-6 | match details | |
29.01.24 qual. | vs. Elena Jamshidi | 6-0, 6-3 | match details | |
28.01.24 q 1 | vs. Purvika Jain | 6-0, 6-0 | match details | |
W50 Pune - Hard | ||||
22.01.24 qual. | vs. Anouk Koevermans | 2-6, 6-4, 2-6 | match details | |
21.01.24 q 1 | vs. Sameeksha Shroff | 6-0, 6-1 | match details | |
W50 Bengaluru - Hard | ||||
18.01.24 2nd round | vs. Darja Semenistaja | 6-75, 6-3, 4-6 | match details | |
17.01.24 1st round | vs. Amandine Hesse | 6-2, 6-3 | match details | |
15.01.24 qual. | vs. Rina Saigo | 6-4, 6-1 | match details | |
14.01.24 q 1 | vs. Vaishnavi Adkar | 6-2, 7-5 | match details | |
W25 Nairobi - Clay | ||||
23.12.23 fin | vs. Angella Okutoyi | 3-6, 6-1, 1-6 | match details | |
22.12.23 1/2 | vs. Fanny Ostlund | 7-64, 6-4 | match details | |
21.12.23 1/4 | vs. Emma Lene | 4-6, 7-63, 6-3 | match details | |
20.12.23 2nd round | vs. Jia-Jing Lu | 6-1, 6-3 | match details | |
19.12.23 1st round | vs. Anastasiya Kuparev | 6-0, 6-2 | match details | |
W25 Nairobi - Clay | ||||
11.12.23 1st round | vs. Emeline Dartron | 1-6, 4-6 | match details | |
W25 Solarino - Carpet | ||||
08.11.23 1st round | vs. Pemra Ozgen | 5-7, 7-5, 2-6 | match details | |
W25 Solarino - Carpet | ||||
01.11.23 1st round | vs. Anastasia Abbagnato | 3-6, 3-6 | match details | |
Hamburg - Clay | ||||
22.07.23 q 1 | vs. Miriam Bianca Bulgaru | 3-6, 1-6 | match details | |
Budapest - Clay | ||||
15.07.23 q 1 | vs. Anna Siskova | 6-2, 6-76, 1-6 | match details | |
W60 Amstelveen - Clay | ||||
11.07.23 1st round | vs. Lea Boskovic | 4-6, 4-6 | match details | |
W25 Klosters - Clay | ||||
07.07.23 1/4 | vs. Kristina Dmitruk | 6-3, 3-6, 3-6 | match details | |
06.07.23 2nd round | vs. Nicole Khirin | 7-64, 5-7, 6-0 | match details | |
04.07.23 1st round | vs. Fiona Ganz | 6-3, 6-4 | match details | |
Bad Homburg - Grass | ||||
26.06.23 1st round | vs. Leylah Annie Fernandez | 0-6, 1-6 | match details | |
24.06.23 qual. | vs. Maryna Zanevska | 6-75, 6-3, 3-6 | match details |
Lisa Ponomar - last matches
W25 Braunschweig - Clay | ||||
23.08.21 q 1 | vs. Sophie Greiner | 4-6, 0-1, - Lisa Ponomar - retired | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
25.11.20 1st round | vs. Manon Arcangioli | 0-6, 4-6 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
29.10.20 2nd round | vs. Alice Robbe | 1-6, 3-6 | match details | |
27.10.20 1st round | vs. Elena Malygina | 6-2, 6-75, 6-3 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
23.10.20 1/4 | vs. Barbara Gatica | 6-0, 5-7, 4-6 | match details | |
22.10.20 2nd round | vs. Rebeca Pereira | 6-2, 7-5 | match details | |
20.10.20 1st round | vs. Anna Ureke | 6-4, 5-1, Anna Ureke - retired | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
15.10.20 2nd round | vs. Anna Ukolova | 6-1, 4-6, 2-6 | match details | |
14.10.20 1st round | vs. Alice Benvegnu | 6-0, 6-1 | match details | |
W25 Porto - Hard | ||||
30.09.20 1st round | vs. Susan Bandecchi | 2-6, 2-6 | match details | |
29.09.20 qual. | vs. Valeriya Strakhova | 6-3, 6-2 | match details | |
28.09.20 q 2 | vs. Ramu Ueda | 6-3, 6-1 | match details | |
27.09.20 q 1 | vs. Alba Retortillo Soiras | 7-610, 1-6, 10-7 | match details | |
W15 Porto - Hard | ||||
23.09.20 1st round | vs. Julie Belgraver | 6-2, 3-6, 4-6 | match details | |
21.09.20 q 1 | vs. Juliette Mazzoni | 6-0, 6-1 | match details | |
21.09.20 qual. | vs. Iveta Dapkute | 6-3, 0-6, 11-9 | match details | |
All Lower - Clay | ||||
28.08.20 1st round | vs. Kathleen Kanev | 5-7, 3-6 | match details | |
27.08.20 1st round | vs. Greta Arn | 6-2, 6-3 | match details | |
26.08.20 1st round | vs. Silvia Ambrosio | 5-7, 4-6 | match details | |
25.08.20 1st round | vs. Quirine Lemoine | 4-6, 2-6 | match details | |
24.08.20 1st round | vs. Eliessa Vanlangendonck | 1-6, 6-1, 1-6 | match details | |
20.08.20 1st round | vs. Tayisiya Morderger | 6-3, 5-7, 3-6 | match details | |
19.08.20 1st round | vs. Basak Eraydin | 7-5, 4-6, 1-6 | match details | |
18.08.20 1st round | vs. Antonia Schmidt | 6-2, 6-3 | match details | |
17.08.20 1st round | vs. Oana Gavrila | 6-2, 6-73, 0-6 | match details | |
15.08.20 1st round | vs. Santa Strombach | 6-0, 6-1 | match details | |
09.08.20 1st round | vs. Luisa Meyer Auf Der Heide | 6-3, 6-1 | match details | |
08.08.20 1st round | vs. Eliessa Vanlangendonck | 6-2, 6-2 | match details | |
07.08.20 1st round | vs. Arlinda Rushiti | 6-1, 6-4 | match details | |
06.08.20 1st round | vs. Gabriela Duca | 6-3, 6-2 | match details |