Country
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Serbia
16.06.05, 18 years
16.06.05, 18 years
Clara Vlasselaer vs. Darja Suvirdjonkova - H2H matches
23.11.20 | q 1 | Clara Vlasselaer | Darja Suvirdjonkova | 6-2, 6-1 | match details | W15 Cairo | Clay |
Clara Vlasselaer form & Darja Suvirdjonkova form
Clara Vlasselaer - last matches
W35 Santa - Clay | ||||
28.03.24 1st round | vs. Arianna Zucchini | 2-6, 7-5, 7-5 | match details | |
W15 Le - Clay | ||||
21.03.24 2nd round | vs. Enola Chiesa | 2-6, 4-6 | match details | |
19.03.24 1st round | vs. Rikke De Koning | 6-2, 6-3 | match details | |
W35 Gurugram - Hard | ||||
28.02.24 1st round | vs. Dalila Jakupovic | 5-7, 4-6 | match details | |
W15 Nakhon - Hard | ||||
24.02.24 1/2 | vs. Saki Imamura | 3-6, 6-3, 0-6 | match details | |
23.02.24 1/4 | vs. Zhibek Kulambayeva | 2-6, 6-4, 6-4 | match details | |
22.02.24 2nd round | vs. Xichen Zhao | 6-2, 6-4 | match details | |
20.02.24 1st round | vs. Viera Deeperm | 6-3, 6-2 | match details | |
W35 Nakhon - Hard | ||||
13.02.24 1st round | vs. Wushuang Zheng | 0-6, 2-6 | match details | |
W50 Edgbaston - I. hard | ||||
04.02.24 q 1 | vs. Bronte Murgett | 6-4, 4-6, 6-72 | match details | |
W35 Le - Hard | ||||
28.01.24 fin | vs. Tamira Paszek | 4-6, 5-7 | match details | |
27.01.24 1/2 | vs. Katarina Kozarov | 6-4, 6-3 | match details | |
26.01.24 1/4 | vs. Emma Lene | 7-5, 4-6, 6-3 | match details | |
25.01.24 2nd round | vs. Emeline Dartron | 6-4, 6-0 | match details | |
23.01.24 1st round | vs. Astrid Lew Yan Foon | 2-6, 7-66, 7-5 | match details | |
W35 Petit - Hard | ||||
16.01.24 1st round | vs. Ashton Bowers | 3-6, 4-6 | match details | |
W35 Loughborough - I. hard | ||||
08.01.24 qual. | vs. Emma Wilson | 6-78, 6-3, 7-10 | match details | |
07.01.24 q 1 | vs. Alexandra Biot | 6-2, 6-2 | match details | |
W25 Selva - I. hard | ||||
29.11.23 2nd round | vs. Julie Struplova | 1-6, 2-6 | match details | |
27.11.23 1st round | vs. Pemra Ozgen | 6-3, 6-4 | match details | |
W25 Ortisei - I. hard | ||||
21.11.23 1st round | vs. Iva Primorac | 7-5, 5-7, 3-6 | match details | |
19.11.23 qual. | vs. Camilla Gennaro | 6-2, 6-0 | match details | |
W40 Petange - I. hard | ||||
13.11.23 qual. | vs. Amandine Monnot | 3-6, 2-6 | match details | |
W25 Qian - Hard | ||||
25.10.23 1st round | vs. Sijia Wei | 6-4, 3-6, 2-6 | match details | |
W100 Shenzhen - Hard | ||||
19.10.23 1st round | vs. Kateryna Volodko | 5-7, 4-6 | match details | |
16.10.23 qual. | vs. Meng Yi Chen | 6-4, 6-2 | match details | |
15.10.23 q 1 | vs. Zixuan Zeng | 6-3, 6-4 | match details | |
W40 Shenzhen - Hard | ||||
12.10.23 2nd round | vs. Han Shi | 2-6, 0-6 | match details | |
11.10.23 1st round | vs. Ke Ren | 6-1, 6-0 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
28.09.23 2nd round | vs. Ranah Akua Stoiber | 4-6, 7-61, 1-6 | match details |
Darja Suvirdjonkova - last matches
W15 Antalya - Clay | ||||
28.02.24 1st round | vs. Alice Rame | 3-6, 0-6 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
19.02.24 q 2 | vs. Mayuka Aikawa | 6-75, 6-4, 7-10 | match details | |
18.02.24 q 1 | vs. Ceylin Ipek | 6-0, 6-0 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
12.02.24 q 2 | vs. Alice Rame | 2-6, 2-6 | match details | |
11.02.24 q 1 | vs. Sophia Ksandinov | 6-3, 6-2 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
10.01.24 1st round | vs. Anja Wildgruber | 6-1, 3-6, 4-6 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
04.01.24 2nd round | vs. Yasmine Mansouri | 2-6, 1-6 | match details | |
02.01.24 1st round | vs. Ioana Zvonaru | 7-5, 6-0 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
28.12.23 2nd round | vs. Selina Dal | 1-6, 3-6 | match details | |
27.12.23 1st round | vs. Rinon Okuwaki | 7-67, 6-1 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
22.12.23 2nd round | vs. Stephanie Judith Visscher | 0-6, 2-6 | match details | |
21.12.23 1st round | vs. Xenia Bandurowska | 6-4, 6-3 | match details | |
W25 Monastir - Hard | ||||
04.12.23 q 2 | vs. Lara Salden | 0-6, 1-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
09.11.23 2nd round | vs. Yasmin Ezzat | 0-5, - Darja Suvirdjonkova - retired | match details | |
08.11.23 1st round | vs. Ashmitha Easwaramurthi | 6-4, 6-1 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
03.11.23 1/4 | vs. Ekaterina Shalimova | 2-6, 1-6 | match details | |
02.11.23 2nd round | vs. Christine Gouws | 6-2, 6-4 | match details | |
01.11.23 1st round | vs. Humera Baharmus | 3-6, 7-66, 6-3 | match details | |
W25 Sharm - Hard | ||||
24.10.23 qual. | vs. Rebecca Munk Mortensen | 3-6, - Darja Suvirdjonkova - retired | match details | |
23.10.23 q 2 | vs. Maddalena Giordano | 6-3, 6-1 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
19.10.23 2nd round | vs. Kamilla Bartone | 1-6, 4-6 | match details | |
18.10.23 1st round | vs. Denise Hrdinkova | 6-3, 6-0 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
11.10.23 1st round | vs. Daria Zelinskaya | 3-6, 4-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
06.10.23 1/4 | vs. Lamis Alhussein Abdel Aziz | 3-6, 1-6 | match details | |
05.10.23 2nd round | vs. Margherita Marcon | 6-4, 6-2 | match details | |
04.10.23 1st round | vs. Yasmin Ezzat | 7-66, 6-3 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
14.09.23 2nd round | vs. Patricia Grigoras | 3-6, 1-6 | match details | |
13.09.23 1st round | vs. Lara Pfeifer | 6-3, Lara Pfeifer - retired | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
08.09.23 1/4 | vs. Lara Pfeifer | 3-6, 2-6 | match details | |
07.09.23 2nd round | vs. Louise Brunskog | 6-3, 7-5 | match details |